18.04.2012. | ()
U Galeriji Fotokluba Split otvorena izložba fotografija u sklopu proslave stote godišnjice splitskog nogometnog kluba.
100 godina RNK Split u Galeriji Fotokluba Split
U četvrtak 12. travnja u Galeriji Fotokluba Split otvorena je izložba naziva 100 godina u sto fotografija kojom je i službeno započela proslava stotog rođendana RNK Split. Samo otvorenje privuklo je u Galeriju ogroman broj znatiželjnika, simpatizera kluba, te velik broj bivših igrača splitskih crvenih.
Izložbu je uz upravu kluba organizirao predsjednik Fotokluba Split Feđa Klarić, dok većina materijala potječe iz zbirke gradskog kroničara Karla Grenca. Akcent izložbe je na predstavljanju najvažnijih događaja koji su obilježili povijest kluba s Parka mladeži, a izložba je podijeljena u dva dijela (dio s crno-bijelim i dio s kolor fotografijama) koji kronološki prate povijest RNK Split.

Samu izložbu koja će trajati do 23. travnja prigodnim govorima otvorili su jedan od najstarijih živućih igrača Splita Tonći Baranović (83) i predsjednik RNK Split Slaven Žužul.

Više o povijesti RNK Split možete pročitati na Link text.

100 godina RNK Split u Galeriji Fotokluba Split
Feđa Klarić, Pjerino i Tonći Baranović, Domingo Franulović i predsjednik RNK Split Slaven Žužul.
Zdenko Kuzmić, Pjerino Baranović, Domingo Franulović, Stanko Poklepović, Tonći Baranović, Zdravko Alujević, Slaven Žužul, Višnja Žužul i Ozren Berković.
100 godina RNK Split u Galeriji Fotokluba Split
Prva momčad iz 1912. (tada Nogometni klub Anarh)
1921. – Slavija - Građanski u Splitu
1972. – Legendarni Hrvoje Čupić - Krpa na treningu Luke Kaliterne